Rewolucja w recyklingu kartoników po żywności płynnej!

💥 Czy słyszeliście już o rewolucyjnym kroku w recyklingu kartoników?

Dzięki współpracy firm Tetra Pak, Stora Enso i Dobrowolnego Porozumienia REKARTON, w Ostrołęce, od 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣ roku działa linia przeznaczona do recyklingu kartonów po płynnej żywności 🥳!

📣

📣 Serdecznie zapraszamy na konferencję!

Serdecznie zapraszamy na konferencję Abrys dla Środowiska, na której Pan Tadeusz Pokrywka wygłosi prezentację o naszej historii! 👨‍💼👩‍💻

Wesołych Świąt!

Puchary Recyklingu wręczone po raz dwudziesty czwarty! 🏆🎉

12 grudnia 2023 r. w Hotelu Q we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia nagród
w Konkursie Puchar Recyklingu, organizowanym przez firmę ABRYS od 24 lat. To prestiżowe wydarzenie, podczas którego nagradzane są najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów oraz działania inwestycyjne oraz edukacyjne, zmierzające do ograniczenia ilości odpadów.Jak co roku, nagrody w kategorii „Rekordowy karton”, zostały przyznane przez Krajową Izbę Gospodarczą Przemysłu Spożywczego i Opakowań, realizatora Dobrowolnego Porozumienia REKARTON. 🎊

„Rekordowy karton” to efekt zaangażowania w Konkurs Krajowej Izby Gospodarczej Przemysłu Spożywczego i Opakowań, która w ramach Dobrowolnego Porozumienia aktywnie wspiera zbieranie i recykling zużytych opakowań wielomateriałowych.

Decyzją komisji konkursowej nagrodę główną w kategorii „Rekordowy karton” otrzymała Gospodarka Komunalna w Błażowej🥇👏, a z rąk Julii Pokrywki, dyrektor generalnej Krajowej Izby Gospodarczej Przemysłu Spożywczego i Opakowań, odebrał ją Kierownik Zakładu – Piotr Maciołek. Dodatkowo w tej kategorii przyznano dwa wyróżnienia, które trafiły do Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowo-Produkcyjnego „Lech” z Białegostoku 👏🏆, a także do Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu. 👏🏆

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! 💐 🤍

 
Źródło: Abrys.
Mikołajki

Konferencja Mikołajkowa – 5 grudnia 2023!

Już 5 grudnia 2023 r. w hotelu GROMADA Centrum w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Konferencji Mikołajkowej, pt. Opakowania i żywność w erze zmian prawnych i systemowych”!

Podczas tegorocznej edycji przybliżymy Państwu obowiązki przedsiębiorców wynikające z nowych regulacji prawnych oraz wyzwania związane z wdrażaniem Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, systemu kaucyjnego oraz Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Dodatkowo omówimy kwestie związane ze zmianami przepisów dotyczących wpisu i sprawozdawczości w Bazie Danych o Odpadach (BDO). Przyjrzymy się także różnym aspektom w dziedzinie produkcji żywności, m.in. porozmawiamy o alergenach i dodatkach do żywności.
Bardzo dziękujemy za poprzednie lata współpracy. Mikołajki to dobra okazja do przedyskutowania nadchodzących zmian oraz wymiany doświadczeń i informacji dotyczących przemysłu spożywczego oraz gospodarki odpadami.
Na konferencji nie zabraknie również corocznej Parady Świętych Mikołajów, podczas której zachęcamy do promowania własnych produktów. Tradycyjnie, po zakończeniu wykładów, wszyscy uczestnicy w przebraniach Mikołajów wychodzą na ulice miasta, aby obdarować przechodniów prezentami.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Program i druk zgłoszenia znajdą Państwo poniżej:
Program konferencji 2023                             Zgłoszenie_Mikołajki_2023 
Termin zgłoszeń do 24 listopada 2023 r. Po tym terminie prosimy o kontakt z naszym biurem pod numer tel. +48 22 853 74 06.

Aktywnie wspieramy zbieranie i recykling kartoników!

Zmarł Władysław Bakalarz – wieloletni prezes MZGK Sp. z o.o. w Bolesławcu

Z wielkim smutkiem i żalem żegnamy przedwcześnie zmarłego naszego wieloletniego przyjaciela, wspaniałego człowieka Władysława Bakalarza.

Władysław Bakalarz był prezesem Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Bolesławieckiego. Wcześniej był prezesem Bolesławieckich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych Sp. z o.o. i członkiem Bolesławieckiego Towarzystwa Gospodarczego.

Zmarł w środę wieczorem, 18 maja w szpitalu w Legnicy.

Serdeczne wyrazy głębokiego współczucia składamy Rodzinie, bliskim i współpracownikom.

Konferencja Mikołajkowa!

Wielkimi krokami zbliża się kolejna już Konferencja Mikołajkowa, pt. Przyszłość – zmiany prawa i kosztów działalności, na którą mamy przyjemność zaprosić Państwa w dniach 7-8 grudnia 2021 do Hotelu NOVOTEL (Warszawa Centrum).

Konferencja będzie głównie poświęcona planowanym zmianom prawnym i systemowym w gospodarce odpadami opakowaniowymi oraz obowiązkom przedsiębiorców wynikających z nowych regulacji prawnych. Podzielimy się z Państwem również wieloma zagadnieniami ważnymi dla branży spożywczej i komunalnej.

Mikołajki to dobra okazja do przedyskutowania nadchodzących zmian oraz  wymiany doświadczeń i informacji dotyczących przemysłu spożywczego oraz gospodarki odpadami.

Na konferencji nie zabraknie również corocznej Parady Świętych Mikołajów, podczas której zachęcamy do promowania własnych produktów. Tradycyjnie, po zakończeniu wykładów, wszyscy uczestnicy w przebraniach Mikołajów wychodzą na ulice miasta, aby obdarować przechodniów prezentami.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Program i druk zgłoszenia znajdą Państwo poniżej:

Program konferencji 2021                                Zgłoszenie_Mikołajki_2021

Termin zgłoszeń do 18 listopada. Po tym terminie prosimy o kontakt z naszym biurem pod numer tel. +48 22 853 74 06.

Strona w budowie

Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Strona jest w trakcie edycji.

Witaj na nowej stronie Rekartonu!

Dobrowolne Porozumienie REKARTON jest pierwszym w Polsce porozumieniem samorządu gospodarczego reprezentującym grupę przedsiębiorców wprowadzających produkty w opakowaniach w zakresie utworzenia i utrzymania systemu zbierania, transportu odzysku, w tym recyklingu lub unieszkodliwiania odpadów opakowaniowych o kodach 15 01 05 i 15 01 10*. Porozumienie zostało zawarte 11 lutego 2014 roku pomiędzy Krajową Izbą Gospodarczą Przemysłu Spożywczego i Opakowań, a Panem Adamem Struzikiem Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. Porozumienie to jest kontynuacją i rozszerzeniem działalności Programu REKARTON, czyli nowatorskiej i w pełni dobrowolnej inicjatywy przemysłu sokowego, mleczarskiego i opakowaniowego aktywnie wspierającej zbieranie i recykling zużytych kartoników po mleku i sokach w Polsce w latach 2007-2013.